Журналіст: Не вішати ніс! Ще не все втрачено… Меркель здає назад! США та Німеччина мають угоду щодо “Північного потоку – 2”, але не мають повноважень для її реалізації!!!

Не вішати ніс! Ще не все втрачено… Меркель здає назад!
США та Німеччина мають угоду щодо “Північного потоку – 2”, але не мають повноважень для її реалізації !!!

Хто памятає мій допис від 22 липня про “Парад спільних заяв”? Там я зокрема написав: “Під “Спільною заявою США та Німеччини про підтримку України” не стоїть жодного підпису, жодного імені, а держінституцією, яка поширила цей, з дозволу сказати “документ”, є навіть не Білий Дім, навіть не Держдеп, а управління преси при Державному департаменті США. .. При цьому жодної відповідальності ні США, ні Німеччина на себе не беруть. Просто прокламація і не більше”.

Так от, сьогодні експерти ЄС у Брюсселі підтвердили мою точку зору. Тому, закликаю українських диплотматів і політиків, також клерків з ОП прислухатись до цієї точки зору.

“Через день після того, як США та Німеччина оголосили про угоду, яка дозволяє завершити суперечливий газопровід “Північний потік-2″, вищі посадові особи ЄС визнали, що ні Білий дім, ні канцелярія Німеччини не мають повноважень реалізовувати найважливіші його компоненти”.

У свіжому номері часопису “POLITICO Europe”, який. публікується у Брюсселі, політичні експеррти зазначають:

Після того як була оприлюднена анонімна німецько-американська заява, резонанс і обурення опонентів настільки посилились щодо російсько-німецького проекту “Північний потік – 2”, що канцлер Ангела Меркель змушена була сьогодні визнати, що її домовленість з президентом Джо Байденом навряд чи врегулаювала їхні політичні розбіжності, і багато чого залишилось невизначеним.

Меркель відступає назад і називає угоду “спробою” встановит якісь умови для добудови газопроводу!

“Угода з урядом США не закріплює розбіжностей, але також не долає всіх розбіжностей”, – сказала Меркель на прес-конференції. “Відмінності залишаються”. Про угоду вона додала: “Це спроба між урядом США і нами встановити певні умови, які також повинні бути реалізовані”. “Я рада, що нам вдалося настільки далеко просунутись, обговорюючи це питання”, – продовжила Меркель. “Але попереду у дуже багато складних завдань”.

Ці завдання немалі і включають подолання несамовитого протистояння з боку деяких членів Конгресу Сполучених Штатів. Також слід переконати декотрі країни ЄС, які дуже радикально налаштовтані проти проекту “Північний потік – 2”, аби вони визнали його; треба переконанти Росію лібералізувати свій енергетичний сектор і заплатити Україні додатково 20 млрд. Євро до 2034 року, які б компенсували її втрати зі збору за транзит газу, оскільки новий трубопровід фактично зробить ГТС України непотрібною.

Хоча деякі впливові німці – зокрема, колишній канцлер і нинішній голова правління “Північного потоку – 2” Герхард Шредер – відіграли важливу роль у забезпеченні завершення трубопроводу, однак Берлін у майбутньому може не мати ніякого впливу на Москву після завершення будівництва газопроводу, – застерігає часопис “POLITICO Europe”.
Американська сенаторка від демократів Джин Шахін, член комітету закордонних відносин, яка є співавтором американського законодавства про санкції, які спрямовані проти газопроводу, заявила, що вона “скептично ставиться до угоди, враховуючи те, що” ключовий гравець за столом – Росія – відмовляється грати за правилами.”.

Тому, без паніки! Боротьба триває.

Rostyslav Demchuk

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів.