В Україні водіїв почнуть штрафувати за їзду на авто з механічною коробкою передач

Дуже скоро в Україні будуть штрафувати деяких водіїв за їзду на механічній коробці передач на такій самій підставі, як за їзду без водійських прав. Про це повідомляється в сюжеті «ТСН».

На даний момент в країні дуже велика кількість людей, що навчаються в автошколах, та хочуть відразу вчитися на автомобілях з автоматичною коробкою передач.

Уточнюється, що через три місяці тим учням, які здають іспит з водіння на автомобілі з автоматичною коробкою передач, видаватимуть посвідчення водія зі спеціальною позначкою біля категорії. Їм будуть ставити в правах цифру 78, яка буде означати заборону керувати транспортними засобами з механічною коробкою передач.

Як пояснює перший заступник голови сервісного центру МВС, при зупинці водія на машині з «механікою», але з правами, які забороняють водити даний автомобіль, поліцейські вважатимуть, що людина не мала прав на керування транспортним засобом.

Відзначається, що подібні нововведення впроваджуються згідно з європейською директивою, в якій розділили «механіку» і «автомат» ще в 2013 році.

Також уточнюється, що ті люди, які вже здали іспит на водійські права до вступу директиви в силу, але тепер їздять на «автоматі», не будуть змушені перездавати водійський іспит для заміни посвідчення.