Береза: Увечері повертаємося з Житомира до Києва. Вирішили випити кави на найближчій заправці. А відразу за Житомиром є, як раз …

Увечері повертаємося з Житомира до Києва. Вирішили випити кави на найближчій заправці. А відразу за Житомиром є, як раз, здвоєна заправка WOG. По заправці на кожній стороні дороги. Заходимо. На заправці аншлаг. Люди стоять в 3 чергах на касу, ходять по залу, стоять в черзі біля кавового автомата і в глибині залу. Але є один цікавий момент. Крім нас і продавців на касі, лише двоє людей в масках. Решта без. Підходжу до каси і кажу:

– Добрий вечір! А чим викликане, що у вас в приміщенні майже всі відвідувачі без масок? Хіба скасовано вимогу про те, що в приміщенні треба бути в масці?
– А що ми можемо зробити? – сумно каже співробітниця заправки на касі.
– Ви можете попросити надіти маску, попередити про відповідальність або не обслуговувати, в кінці кінців !, – обурився я.
– Ой, я тоді старшу покличу, – відповідає вона.

У сусідніх чергах несхвально поглядають на мене. Підходить ще одна співробітниця і ввічливо цікавиться, що викликало моє невдоволення? Я їй кажу слова про те, що на заправці більшість без масок, які сказав її колезі. І у відповідь чую слова: – Я що ми можемо зробити? Розповідаю і їй про можливі варіанти.

Через пару хвилин з динаміків почулися слова з проханням про те, щоб відвідувачі використовували маски. Реакція відвідувачів була нульова. У підсумку, ми розвернулися і каву пили в іншому місці.

Навіщо я це розповідаю? У нас виявляють по 2000 нових хворих в день і по 50 людей вмирають від коронавіруса. Згідно зі статистикою кожен день десятки людей в Україні відправляються на той світ через те, що їх імунна система не змогла впоратися з вірусом, а їм не можуть допомогти з якихось причин в лікарнях, але це не мотивує безвідповідальних людей на носіння маски і цим захистити оточуючих. Таке наплювацьке ставлення до безпеки інших людей – норма для багатьох в Україні. На жаль, багатьом людям плювати, що вони можуть бути носіями коронавіруса, заразити кого-то і це може привести до смерті того, хто заразиться. Ці люди знаходять собі якісь виправдання, але не використовують навіть самі звичайні стандарти безпеки – маски, соціальну дистанцію, САНІТАЙЗЕР. І від цього хтось може померти.

Але видно, що їм байдуже, а бізнес показує, що і він безвідповідальний. Тому що замість того, щоб відмовити в обслуговуванні тим, хто без маски в приміщенні, їх обслуговують. І тут нічого особистого, адже це просто бізнес. Такий ось наш український бізнес. А потім ці ж люди так само безвідповідально вибирають владу і дивуються, що рівень їх життя низький. Але все в житті взаємопов’язано. І те, що сьогодні хтось в приміщенні буде без маски пов’язано з тим, що завтра когось понесуть на цвинтар через те, що його вбив коронавірус. Нерозумно плювати на себе, але навіщо ж брати гріх на душу і когось іншого наражати на смертельну небезпеку? Робіть висновки.

Борислав Береза 

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів