Маємо ще одне сенсаційне викриття неправдивої заяви українського президента. Троє колишніх високопосадовців української військової розвідки розповіли телеканалу CNN…

Троє колишніх високопосадовців української військової розвідки розповіли телеканалу CNN, що спецоперація із затримання «вагнерівців» була ініціативою Києва, але Вашингтон надавав фінансування, технічну допомогу та рекомендації. Водночас, один американський чиновник визнав, що США дійсно знали про підготовку цієї операції, однак причетність до неї заперечив.

Маємо ще одне сенсаційне викриття неправдивої заяви українського президента, який в кінці червня сказав, що спецоперація із затримання російських найманців ПВК «Вагнер» була “ідеєю іноземних держав”, а Україну “максимально затягували в це питання”, проте вона “проявила суб’єктність”. Але як і передбачалося, дану операцію планував та реалізовував саме Київ, а Вашингтон лише допомагав в її підготовці, хоча зараз заперечує навіть мінімальну причетність. Чому? По всьому видимому тому, що провалена операція є токсичною темою, особливо всередині України, і США точно не хочуть бути в це втягнуті.

Що стосується наслідків, то президент України своїми безвідповідальними висловлюваннями дійсно спробував перекласти провину за зірвану українську спецоперацію на західних партнерів і звісно за закритими дверима це вже завдало серйозного удару по взаємовідносинам. Не кажучи вже про приниження українських спецслужб під час війни проти Росії.

У підсумку, через рік після перших повідомлень про зрив спецоперації наразі вже відомо, що вона – ніякий не міф (визнано самим же Володимиром Зеленським в червні) і вона була ініційована Києвом. Останнім же знайденим фрагментом у всій цій головоломці мають стати деталі зриву спецоперації. Чи дізналися білоруські спецслужби про «вагнерівців» самі, на що натякнув Зеленський в червневому інтерв’ю? Або ж від когось в Києві?

Можливо журналісти-розслідувачі вже здатні дати чітку відповідь на це питання і готують публікацію. Наврядчи б українська влада майже рік заперечувала один лише факт існування цієї операціїі, якщо б потенційне розкриття усіх подробиць не вважалося нею катастрофічною перспективою.

Олександр Юсупов – Oleksandr Yusupov

Думка редакції сайту може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів.