Бутусов: США звинуватили Коломойського і послали сигнал Зеленському

США звинуватили Коломойського і послали сигнал Зеленському.

1. Міністерство юстиції США висунуло звинувачення проти Коломойського і Боголюбова у відмиванні в США мільярдів доларів, “вкрадених в “Приватбанку”, пише “Вашингтон Пост” і додає, що Коломойського” вважають союзником президента України”. Настільки близьким, що “президент зробив юриста Коломойського (Андрія Богдана) главою своєї адміністрації”. Слово “Зеленський” в статті про відмивання грошей Коломойським друге за частотою згадувань.

2. Мін’юст вважає, що гроші двох українських олігархів Коломойського і Боголюбова мають кримінальне походження.

3. Мін’юст дає однозначну кваліфікацію подій в “Приват-банку” – це злодійство грошей, яке завдало шкоди Україні на суму 5,5 мільярдів доларів, і змусило державу докапіталізувати банк.

4. Перераховано майно, пов’язане з Коломойським, Боголюбовим в США – найбільша компанія в сфері нерухомості в Клівленді, 5 мільйонів квадратних футів нерухомості в штаті Огайо, металургійні заводи в Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва телефонів в Іллінойсі, комерційна нерухомість в Техасі – офісний парк в Далласі, а також бізнес-центр в Луїсвіллі.

5. Мін’юст проводить слідчі дії по партнерам Боголюбова і Коломойського в США – Мордехаю Корфу і Уріель Лейберу. Проведено обшуки в офісах різних компаній групи “Оптима”, пов’язаної з Коломойським.

6. У звинуваченнях цього немає, але в статті “Вашингтон пост” детально зазначено, що Коломойський тісно пов’язаний з президентом Володимиром Зеленським. Говориться про їхню співпрацю, про те, що Коломойський себе комфортно почуває в Україні завдяки співпраці із Зеленським, що Зеленському вкрай важлива підтримка телеканалу Коломойського.

Які висновки:

1. США вирішили вибити Коломойського з української політики, і взагалі з будь-якої політики і бізнесу.

2. США посилають сигнал Зеленському, що Коломойський занадто сильно на нього впливає і заважає американським інтересам в Україні, і ця співпраця є неприйнятною, і США зроблять все, щоб усунути вплив Коломойського на Зеленського.

3. США не допустять руйнування “Приватбанку” і його подальшого повернення Коломойському. США не допустять виправдання Коломойського і Боголюбова у даній справі, не допустять їм повернення якихось активів або отримання преференцій.

4. За першим обвинуваченням підуть і інші дії по всім структурам, партнерам, рахунками, проведень, що, з досвіду Павла Лазаренка, може завершитися конфіскацією.
Втім, Коломойський готувався до такого сценарію, так що чим завершаться претензії до пов’язаних з ним активів поки не ясно.

5. Всупереч всім зітхань про “втрати інтересу до України”, спроби наших іноземних партнерів перед місцевими виборами тільки посилюються. США чітко показали, що є найвпливовішим гравцем в українській політиці, і здатні здійснювати стратегічні ходи.

Юрий Бутусов

Думка редакції сайту «Kraina News» може не збігатися з позицією автора. Редакція не несе відповідальності за зміст блогів.